Zumba – jak zacząć?

Kilka rad na dobry początek!

* Daj sobie trochę czasu, po paru piosenkach czy jednych zajęciach nie jesteś w stanie stwierdzić, czy właśnie znalazłeś wymarzoną dla siebie aktywność. Postaraj się wziąć udział w przynajmniej kilku godzinach z jednym instruktorem i zobacz czy porwie ciebie Zumba, czy lepiej poszukać innego treningu.

* Nie zniechęcaj się! Nie wszystko wychodzi od razu i jest to zupełnie normalne. Ale jest dobra wiadomość – trening czyni mistrza, z zajęć na zajęcia będziesz czuł się coraz pewniej i niewykonalne na początku kroki będą dla ciebie łatwe.

* Dziwi ciebie, że tańczysz od razu do muzyki nie ucząc się wcześniej choreografii? Na tym właśnie polega magia formuły Zumby – już od pierwszych zajęć tańczysz, trenujesz i bawisz się, a układy jesteś w stanie opanować naśladując instruktora.

* Nie staraj się na siłę powtórzyć wszystkiego. Kroki, ręce, ruch ciała – na pierwszych zajęciach człowiek może poczuć się zupełnie zagubiony. Dlatego na początek skup się na samym kroku, albo powtórz sam ruch rąk, z zajęć na zajęcia będziesz czuł się coraz pewniej i dodawał nowe elementy.

* Jesteś pierwszy raz? Stań pośrodku sali, dzięki temu będziesz mógł obserwować i prowadzącego i dodatkowo przed sobą osoby, które dobrze znają choreografię. Nie chowaj się z tyłu, bo nie będziesz widział instruktora. Nie idź do pierwszego rzędu, bo możesz czuć się zagubiony.

* Daj się porwać muzyce, nie wstydź się i nie myśl o tym co pomyślą inni. Pamiętaj, że robisz to dla siebie i ważne żebyś Ty czuł się dobrze.

* Patrz na instruktora, nie tylko na nogi, ale równie uważnie na ręce. Prowadzący pokazuje jaki krok będzie następny i od której nogi masz zacząć. Szybko nauczysz się czytać znaki i nawet tańcząc choreografie po raz pierwszy będziesz wiedział co się dzieje. *

Uśmiechnij się do osoby tańczącej obok na zajęciach – może właśnie poznałeś kogoś, kto zostanie twoim przyjacielem na całe życie.

Chcę spróbować!